kostka z granitu, krawężnik granitowy, płyty granitowe

kostka z granitu szara

kostka z granitu

Kostka z granitu

Kostka z granitu jest wytwarzana ze skał pochodzenia magmowego i odznacza się niezwykłą twardością, i jest odporna z czynniki atmosferyczne. Dzięki tym właściwością kostka z granitu stanowi idealny materiał budowlany. Właściwie wykonane nawierzchni z materiału jakim jest kostka z granitu jest trwałe i służą użytkownikom nawet kilkadziesiąt lat, a jej naturalne i ponadczasowe piękno zawsze doskonale komponuje się z otoczeniem. Kostka granitowa jest z powodzeniem wykorzystywana jako materiał budowlany przy budowie dróg, ulic, parkingów, deptaków, chodników, w architekturze ogrodów tworzy pełne uroku alejki ogrodowe i ścieżki. Doskonale nadaje się również na podjazdy do posesji ponieważ zapewnia stabilną i wytrzymałą nawierzchnię o wysokich walorach dekoracyjnych.
W zależności przeznaczenia i zastosowania kostkę z granitu dzielimy na :

Kostka z granitu 4/6
To najmniejsza kostka w naszej ofercie. Jest to sześcian o wymiarach od 4 do 6 cm surowo-łupana z każdej strony średnioziarnista co tylko naleje jej uroku. Doskonale wpasowuje się w architekturę niskiej zabudowy. Jej przeznaczenie to przede wszystkim wszelkiego rodzaju chodniki, ścieżki, alejki, można z powodzeniem użyć jej do obłożenia pomników z granitu, drzewek w ogrodzie itp. Kostka z granitu w rozmiarze 4/6 nadaje się wszędzie tam, gdzie nie występuje ruch kołowy. Jej wydajność to około 7,8m2 z tony. Istnieje możliwość zapakowania kostki w worki BIG_BAG o pojemności ok. 1,5 tony.
Kostka z granitu 4/6 w naszej ofercie jest w pięciu kolorach:
Szara, szaro-ruda, ruda, czarna (Szwed) i czerwona (wanga)

Kostka z granitu 6/8
To kostka o średniej wielkości. Jest to sześcian o wymiarach od 6 do 8 cm jest surowo-łupana z każdej strony średnioziarnista. Kostka z granitu o wymiarach 6/8 może być używana do układania chodników, alejek, deptaków ale również może być wykorzystana na podjazdy, wjazdy do posesji, parkingi dla samochodów osobowych i małych ciężarowych o wadze do 3,5 tony. Jej wydajność to ok. 6,4 m2 z tony. Podobnie jak kostka z granitu 4/6 może być pakowana w worki BIG_BAG o pojemności ok. 1,5 tony.
Kostka z granitu 6/8 dostępna w następujących kolorach:
SZARA, SZARO-RUDA, RUDA, CZARNA (Szwed), i CZERWONA (wanga)

Kostka z granitu 8/10
To kostka najbardziej popularna, często nazywana po prostu 10-tka. Jest sześcianem o wymiarach od 8 do 10 cm, surowo-łupana z każdej strony, srednioziarnista. Praktycznie jej przeznaczenie ogranicza chyba tylko wyobraźnia, stosowana w ogrodzie, na chodniki, deptaki, alejki jak również wjazdy do posesji, parkingi, ulice, drogi, jest wytrzymała na duże obciążenia może służyć również jako cieki wodne itp. itd.. Kostka z granitu o wymiarach 8/10 ma wydajność około 5 m2 z tony. Można kupić ja luzem i w workach BIG_BAG o pojemności około 1,5 tony.

Kostka z granitu 8/10 dostępna w następujących kolorach:
SZARA, SZARO-RUDA, RUDA, CZARNA (Szwed), i CZERWONA (wanga)

Kostka z granitu 15/17
Jest to największa kostka z granitu jaką produkuję się na dużą skalę. Jest to sześcian o wymiarach od 15 do 17 cm, surowo-łupana z każdej strony, średnioziarnista. Jej zastosowanie to drogi o dużym natężeniu ruchu, wszelkiego rodzaju zatoczki tramwajowe autobusowe, stosowana również jako obrzeże granitowe dla mniejszej kostki z granitu. Z uwagi na jej ciężar ma najmniejszą wydajność bo tylko 2,7m2 z tony. Pakowana jest głównie w worki BIG_BAG po jednej tonie, ale i można też kupić luzem.

Kostka z granitu 15/17 dostępna w następujących kolorach:
SZARA, SZARO-RUDA, CZARNA (Szwed), i CZERWONA (wanga)

Kostka z granitu inne wymiary
Na życzenie klienta jesteśmy w stanie dostarczyć każdy, inny wymiar i kolor kostki.

Oferowana przez nas kostka z granitu jest zawsze najwyższej jakości, spełnia wszystkie normy, jak i posiada aktualne wyniki badań.