schody granitowe

Schody granitowe są bardzo dobrą alternatywą dla tradycyjnych drewnianych stopni. Wprowadzają do wnętrza dozę elegancji i nowoczesności. Z ich wykorzystaniem można stworzyć niezwykle efektowną aranżację, a przy tym można zapomnieć o cyklinowaniu i innych problemach, które pojawiają się przy schodach drewnianych. Gdzie najlepiej będą wyglądały schody z kamienia?

Gdzie wykorzystać schody granitowe?

Co prawda schody granitowe mogą się kojarzyć z pałacowym przepychem albo budynkami państwowymi, ale w nowoczesnych koncepcjach aranżacji wnętrz takie przekonania już dawno odeszły do lamusa. Coraz częściej zarówno granit, jak i marmur wykorzystuje się do wykonania schodów w domach mieszkalnych, a takie rozwiązanie idealnie pasuje do wnętrz minimalistycznych, industrialnych czy w stylu nowoczesnym, również jako schody zewnętrzne. Wystarczy dobrać do nich odpowiednią balustradę, a staną się bardzo wyrazistym akcentem wystroju.

Zajmujemy się wykonywaniem schodów z granitu, mamy do zaoferowania  płyty granitowe na schody o różnych kolorach i o różnych grubościach, które będą pasowały do rozmaitych koncepcji dekoracyjnych. W stylu tradycyjnym granitowe schody będą piękną ozdobą. Elegancka, zdobiona balustrada podkreśli ich charakter.

Schody granitowe pięknie wyglądają na tle betonowych i ceglanych ścian we wnętrzach industrialnych. Pięknie wyglądają również w połączeniu z matowymi, białymi ścianami, które wystarczy ozdobić minimalistycznymi, np. czarno-białymi obrazami, żeby uzyskać zachwycający wystrój.

Jak dbać o granitowe schody?

Granit jest bardzo trwałym kamieniem naturalnym, ale mimo to warto go odpowiednio pielęgnować, aby zachował swój wygląd na lata. Najważniejszym elementem pielęgnacji jest impregnacja tuż po montażu. Na rynku są specjalne preparaty, które do tego służą. Wystarczy natłuścić nimi stopnie i zostawić na jakiś czas, żeby kamień je wchłonął. Codzienna pielęgnacja schodów z granitu wymaga tylko mycia wodą .

Jak zamówić schody z granitu?

Wykonujemy i wyceniamy schody z kamienia naturalnego jako indywidualne zamówienia, po wcześniejszym kontakcie telefonicznym, bądź mailowy w celu ustalenia szczegółów, mianowicie struktury, sposobu obróbki itp.

ZAPRASZAMY DO KONTAKTU