schody granitowe

Schody granitowe są bardzo dobrą alternatywą dla tradycyjnych drewnianych stopni. Wprowadzają do wnętrza dozę elegancji i nowoczesności. Z ich wykorzystaniem można stworzyć niezwykle efektowną aranżację, a przy tym można zapomnieć o cyklinowaniu i innych problemach, które pojawiają się przy schodach drewnianych. Gdzie najlepiej będą wyglądały schody z kamienia?

Gdzie wykorzystać schody granitowe?

Co prawda schody granitowe mogą się kojarzyć z pałacowym przepychem albo budynkami państwowymi, ale w nowoczesnych koncepcjach aranżacji wnętrz takie przekonania już dawno odeszły do lamusa. Coraz częściej zarówno granit, jak i marmur wykorzystuje się do wykonania schodów w domach mieszkalnych, a takie rozwiązanie idealnie pasuje do wnętrz minimalistycznych, industrialnych czy w stylu nowoczesnym, również jako schody zewnętrzne. Wystarczy dobrać do nich odpowiednią balustradę, a staną się bardzo wyrazistym akcentem wystroju.

Zajmujemy się wykonywaniem schodów z granitu, mamy do zaoferowania  płyty granitowe na schody o różnych kolorach i o różnych grubościach, które będą pasowały do rozmaitych koncepcji dekoracyjnych. W stylu tradycyjnym granitowe schody będą piękną ozdobą. Elegancka, zdobiona balustrada podkreśli ich charakter.

Schody granitowe pięknie wyglądają na tle betonowych i ceglanych ścian we wnętrzach industrialnych. Pięknie wyglądają również w połączeniu z matowymi, białymi ścianami, które wystarczy ozdobić minimalistycznymi, np. czarno-białymi obrazami, żeby uzyskać zachwycający wystrój.

Jak dbać o granitowe schody?

Granit jest bardzo trwałym kamieniem naturalnym, ale mimo to warto go odpowiednio pielęgnować, aby zachował swój wygląd na lata. Najważniejszym elementem pielęgnacji jest impregnacja tuż po montażu. Na rynku są specjalne preparaty, które do tego służą. Wystarczy natłuścić nimi stopnie i zostawić na jakiś czas, żeby kamień je wchłonął. Codzienna pielęgnacja schodów z granitu wymaga tylko mycia wodą .

Jak zamówić schody z granitu?

Wykonujemy i wyceniamy schody z kamienia naturalnego jako indywidualne zamówienia, po wcześniejszym kontakcie telefonicznym, bądź mailowy w celu ustalenia szczegółów, mianowicie struktury, sposobu obróbki itp.

ZAPRASZAMY DO KONTAKTU

Schody granitowe płomieniowane i polerowane

Dostępne obecnie schody granitowe można podzielić ze względu na różne kryteria. Podstawę stanowią jednak wykorzystane do produkcji płyty granitowe na schody. Granitowe stopnie schodowe mogą być wykonane z płyt płomieniowanych lub polerowanych. W zależności od wybranej metody produkcji stopnie granitowe różnią się pod względem faktury, estetyki i parametrów technicznych. Sprawdź, czym cechują się schody granitowe płomieniowane i polerowane.

  • Schody granitowe płomieniowane – stanowią doskonały wybór dla estetów i osób troszczących się o najwyższe standardy bezpieczeństwa. Technika płomieniowania, rzeźbiąca powierzchnię kamienia poprzez uderzenie gorąca, nadaje granitowi szorstkości, sprawiając, że zapobiega on ślizganiu się po powierzchni. Schody te są niczym strażnicy zewnętrznych progów, a ich naturalny, nieco surowy wygląd nadaje mu charakter i wyrafinowany styl. Antypoślizgowość, wytrzymałość i odporność na działanie czynników atmosferycznych sprawiają, płyty płomieniowane sprawdzają się doskonale jako stopnie granitowe na schody zewnętrzne.
  • Schody polerowane z granitu – stopnie granitowe mogą być wykonane również z płyt polerowanych. Schody polerowane z granitu to esencja wytworności i przepychu. Proces polerowania, w którym kamień jest wycierany do momentu osiągnięcia gładkiej i błyszczącej powierzchni, odbijającej światło niczym lustro, eksponuje głębię barw granitu i pozwala otrzymać jasne wnętrze. Tego typu stopnie granitowe wymagają  szczególnej troski, aby zachowały swój blask. Polerowane schody granitowe to obietnica trwałości i niezwykłości każdego pomieszczenia. Płyty polerowane sprawdzają się doskonale jako schody wewnętrzne.

Indywidualnie projektowane granitowe stopnie schodowe

Przyjmujemy indywidualne zamówienia, aby tworzyć schody dopasowane do wnętrza i duchu budynku. Nasze schody granitowe płomieniowane i polerowane wyróżniają się różnorodnością kolorów i faktur. Nasi fachowcy chętnie pomogą wybrać odpowiedni typ granitu i sposób jego wykończenia, aby schody były nie tylko funkcjonalne, ale też estetyczne.

Zalety stopni granitowych

Granitowe stopnie schodowe to połączenie elegancji, wytrzymałości i niezłomności w obliczu ścierania. Stanowią idealne rozwiązanie we wnętrzach. Ponadto granit, z jego wyjątkowymi właściwościami, stawia czoło zmiennym warunkom atmosferycznym, czyniąc go idealnym rozwiązaniem również na zewnątrz. Łatwość w konserwacji i jego długowieczność to obietnica inwestycji na wiele lat.