Kostka z granitu

Kostka brukowa jest wytwarzana ze skał pochodzenia magmowego i odznacza się niezwykłą twardością, i jest odporna z czynniki atmosferyczne. Dzięki tym właściwością kostka z granitu stanowi idealny materiał budowlany. Właściwie wykonane nawierzchni z materiału jakim jest kostka z granitu jest trwałe i służą użytkownikom nawet kilkadziesiąt lat, a jej naturalne i ponadczasowe piękno zawsze doskonale komponuje się z otoczeniem. Kostka granitowa jest z powodzeniem wykorzystywana jako materiał budowlany przy budowie dróg, ulic, parkingów, deptaków, chodników, w architekturze ogrodów tworzy pełne uroku alejki ogrodowe i ścieżki. Doskonale nadaje się również na podjazdy do posesji ponieważ zapewnia stabilną i wytrzymałą nawierzchnię o wysokich walorach dekoracyjnych.

Rodzaje kostki granitowej

W zależności przeznaczenia i zastosowania kostkę z granitu dzielimy na różne wielkości 4/6; 6/8; 8/10; 15/17.

Kostka z granitu 4/6

To najmniejsza kostka w naszej ofercie. Jest to sześcian o wymiarach od 4 do 6 cm surowo-łupana z każdej strony średnioziarnista co tylko naleje jej uroku. Doskonale wpasowuje się w architekturę niskiej zabudowy. Jej przeznaczenie to przede wszystkim wszelkiego rodzaju chodniki, ścieżki, alejki, można z powodzeniem użyć jej do obłożenia pomników z granitu, drzewek w ogrodzie itp. Kostka granitowa o rozmiarze 4/6 nadaje się wszędzie tam, gdzie nie występuje ruch kołowy. Jej wydajność to około 7,8m2 z tony. Istnieje możliwość zapakowania kostki w worki BIG_BAG o pojemności ok. 1,5 tony.

Kostka z granitu 6/8

To kostka o średniej wielkości. Jest to sześcian o wymiarach od 6 do 8 cm jest surowo-łupana z każdej strony średnioziarnista. Kostka granitowa o wymiarach 6/8 może być używana do układania chodników, alejek, deptaków ale również może być wykorzystana na podjazdy, wjazdy do posesji, parkingi dla samochodów osobowych i małych ciężarowych o wadze do 3,5 tony. Jej wydajność to ok. 6,4 m2 z tony. Podobnie jak kostka z granitu 4/6 może być pakowana w worki BIG_BAG o pojemności ok. 1,5 tony.

Kostka z granitu 8/10

To kostka najbardziej popularna, często nazywana po prostu 10-tka. Jest sześcianem o wymiarach od 8 do 10 cm, surowo-łupana z każdej strony, średnioziarnista. Praktycznie jej przeznaczenie ogranicza chyba tylko wyobraźnia, stosowana w ogrodzie, na chodniki, deptaki, alejki jak również wjazdy do posesji, parkingi, ulice, drogi, jest wytrzymała na duże obciążenia może służyć również jako cieki wodne itp. itd.. Kostka z granitu o wymiarach 8/10 ma wydajność około 5 m2 z tony. Można kupić ja luzem i w workach BIG_BAG o pojemności około 1,5 tony.

Dostępna w następujących kolorach:
SZARA, SZARO-RUDA, RUDA, CZARNA (Szwed), i CZERWONA (wanga)

Kostka z granitu 15/17

Jest to największa kostka z granitu jaką produkuję się na dużą skalę. Jest to sześcian o wymiarach od 15 do 17 cm, surowo-łupana z każdej strony, średnioziarnista. Jej zastosowanie to drogi o dużym natężeniu ruchu, wszelkiego rodzaju zatoczki tramwajowe autobusowe, stosowana również jako obrzeże granitowe dla mniejszej kostki z granitu. Z uwagi na jej ciężar ma najmniejszą wydajność bo tylko 2,7m2 z tony. Pakowana jest głównie w worki BIG_BAG po jednej tonie, ale i można też kupić luzem.

Dostępna w następujących kolorach:
SZARA, SZARO-RUDA, CZARNA (Szwed), i CZERWONA (wanga)

Układanie kostki granitowej

Kostkę granitową należy układać na wcześniej, odpowiednio przygotowaną powierzchnie z tłucznia i piasku, które maja służyć do wyrównania terenu, jak również jako drenaż do odprowadzania deszczówki. Wyroby z granitu ją trwałe i łatwe do układania, demontażu czy naprawy. Jednakże układanie wyrobów z granitu warto zlecić profesjonalnym firmą, które z zachowaniem podstawowych zasad nie narażą Państwa na niepotrzebne straty. Firmy takie odpowiednio wykonają korytowanie, wyrównają oraz ukształtują powierzchnię o spadki, wykonają odpowiednią podbudowę z materiałów to tego przeznaczonych, dokładnie ułożą wg. wcześniej wybranego wzoru, wypełnią powstałe szczeliny (fugi) podsypką granitowa, zagęszczą i co najważniejsze dadzą gwarancje swojej pracy.

Na życzenie klienta jesteśmy w stanie dostarczyć każdy, inny wymiar i kolor kostki.

Oferowany przez Naszą firmę granit jest zawsze najwyższej jakości, spełnia wszystkie normy, jak i posiada aktualne badania.

Niezawodna granitowa kostka o wielu zastosowaniach

Kawałki kamienia stopniowo przyjmują symetryczny kształt – w ten sposób powstaje granitowa kostka o wszechstronnym zastosowaniu. Jakościowa kostka brukowa granitowa i inne rodzaje kostki granitowej to elementy wyróżniające się  niezrównaną funkcjonalnością, wynikającą m.in. z trwałości i kilku innych nieocenionych właściwości. Kluczowy wydaje się przy tym sam materiał, a więc granit – doceniany od lat kamień naturalny.

Różnorodne rodzaje kostki granitowej

W naszym asortymencie kostka granitowa przybiera różnorodne formy, barwy i tekstury, umożliwiając szeroki wybór dla naszych klientów. Oferujemy różnorodne rodzaje kostki granitowej, od konstrukcji o naturalnych, nieregularnych kształtach, aż po te wycięte z największą precyzją. W naszej ofercie posiadamy wiele rozmiarów kostek o wymiarach: 4/6, 6/8, 8/11 i 15/17. Bogactwo rozwiązań umożliwia tworzenie przestrzeni, będących odzwierciedleniem osobistych upodobań, zarówno w sferze publicznej, jak i prywatnej. Nasza kostka brukowa występuje w odcieniach od szarości po ciemne barwy jak i również w niepowtarzalnych wzorach.

, dzięki czemu spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów i sprawdzi się w wielu projektach. Unikatowe obróbki powierzchni, takie jak płomieniowanie czy szlifowanie, nadają naszym kostkom indywidualny charakter, eksponując naturalne piękno i blask granitu.

Dlaczego kostka granitowa to dobry wybór?

Kostka granitowa jako kostka na podjazd to klasyczne rozwiązanie stosowane przy obiektach prywatnych i publicznych. Jednak możliwości kostki granitowej są o wiele szersze. Jej wytrzymałość mechaniczna i odporność na warunki atmosferyczne sprawiają, że odnajduje się doskonale w miejscach o intensywnym ruchu. Nadaje się idealnie nie tylko na podjazdy, ale również na chodniki, place, tarasy i ogrody, stanowiąc inwestycję, która przetrwa pokolenia. Łatwa w konserwacji i przyjazna dla środowiska kostka granitowa to doskonały wybór dla tych, którzy cenią ekologiczne rozwiązania. Jej antypoślizgowe właściwości zapewniają bezpieczeństwo użytkowania w każdych warunkach, czyniąc ją idealnym rozwiązaniem w miejscach publicznych, gdzie priorytetem jest bezpieczeństwo i trwałość użytych materiałów.