Płyty granitowe chodnikowe

Płyty granitowe w naszej ofercie

Oferujemy Państwu płyty granitowe chodnikowe z polskiego granitu, wydobywanego w kopalniach na terenie Dolnego Śląska cieszących się duża renomą na polskim jak i zagranicznym rynku, koloru jasnoszarego, średnioziarnisty. Granit z którego produkowane są płyty granitowe jest bardzo trwały, wytrzymały i odporny na wszelkiego rodzaju uszkodzenia, nie tylko mechaniczne ale i czynniki atmosferyczne. Płyty z granitu są długowieczne, nie zmieniają one swoich właściwości, barwy i można je zdemontować i zamontować ponownie. Płyty z granitu chodnikowe, posadzkowe, elewacyjne w zależności od zapotrzebowania są mogą mieć różne grubość i wielkość, z powodzeniem wykorzystywane są na zewnątrz jak i wewnątrz pomieszczeń zachowując przy tym swoja naturalne piękno. Jak sama nazwa wskazuje wykorzystuje się je do układania chodników, deptaków, tarasów, fasad, elewacji, płyty granitowe polerowane maja zastosowanie w parapetach, posadzkach do wewnątrz i innych. W naszej ofercie znajdziecie Państwo płyty chodnikowe granitowe o następujących powierzchniach:

Płyty granitowe – rodzaje

Granitowe płyty polerowane – czyli powierzchnia gładka o wysokim lustrzanym połysku. Powierzchnia ta cała kolorystykę i piękno tego naturalnego kamienia. Poler nadaje płycie granitowej tzw. Efekt mokrego kamienia. Doskonale nadaje się jako posadzka do wewnątrz, na parapety, blaty.
Granitowe płyty płomieniowane – czyli powierzchnia najbardziej popularna, chropowata, antypoślizgowa, wyglądem zbliżony jest do naturalnego przełomu. Idealnie nadaje się ona do układania na zewnątrz jako płyty chodnikowe. Mogą mieć one różne wymiary i grubości np: 30×30, granitowe płyty 40×40, płyty granitowe 50×50, płyty z granitu 60×60, 40×60, płyty granitowe 50×100 i wiele innych.
Granitowe płyty piaskowane – uzyskujemy powierzchnia szorstką, wyrównana uzyskiwana na skutek uderzenia w płytę strumieniem drobnego piasku.

Płyty granitowe chodnikowe – waga

 

grubość w cm

 Płytka granitowa 40×40 cm (szt)

 Płytka granitowa 50×50 cm (szt)

 Płytka granitowa 60×60 cm (szt)

 Płyta granitowa 1m²/kg

 Płyta granitowa 2 

9 kg 14 kg 19 kg 54 kg

 Płyta granitowa 3 

13 kg 20 kg 29 kg

81 kg

 Płyta granitowa 4 

17 kg 27 kg 39 kg

108 kg

 Płyta granitowa 5 

22 kg 34 kg 49 kg

135 kg

 Płyta granitowa 6

26 kg 41 kg 58 kg

162 kg

 Płyta granitowa 7

30 kg 47 kg 68 kg

189 kg

 Płyta granitowa 8

35 kg 54 kg 78 kg

216 kg

 Płyta granitowa 9

39 kg 61 kg 87 kg

243 kg

 Płyta granitowa 10 43 kg 68 kg 97 kg

270 kg

Płyty granitowe chodnikowe, posadzkowe posiadają aktualne badania, spełniają wszystkie normy, zawsze najwyższej jakości.

W ofercie posiadamy również granitowe płyty polerowane, pomnikowe o różnych grubościach i kolorach:

 • IMPALA CIEMNA gr 5 cm i 6 cm – PROMOCJA
 • VANGA gr 3 cm i 5 cm
 • BOCHUS SZARA i CZARWONY gr 5 cm i 6 cm
 • ORION gr 5 cm
 • AURORA gr 5 cm
 • HIMALAYA gr 5 cm
 • VISCOUNT WHITE gr 5 cm
 • STEEL GRAY gr 3 cm i 5 cm
 • MULTICOLOR gr 3 cm i 2 cm
 • IMPALA BLUE gr 5 cm i 6 cm
 • SZWED gr 5 cm i 6 cm
 • BLUE IN THE NIGHT gr 5 cm
 • VERDE MARINAgr 5 cm
 • BRĄZ KRÓLEWSKI gr 3 cm i 5 cm

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z Naszej oferty i składania zapytań ofertowych. (zakładka KONTAKT)

Nieocenione płyty granitowe

Płyty granitowe na taras lub do innych przestrzeni są wykonane z naturalnego kamienia, który gwarantuje niesamowitą trwałość oraz praktyczność. Granit odznacza się odpornością na ścieranie, zarysowania, wysoką temperaturę i kaprysy pogody, stając się doskonałym wyborem do wielu przestrzeni. Każda płyta z granitu to unikat, który nadaje miejscu wyjątkowy charakter dzięki swojej niepowtarzalnej strukturze i barwie.

Płyty granitowe tarasowe i wiele więcej

Oferujemy różnorodne płyty granitowe tarasowe i wiele innych. Od płyt granitowych płomieniowanych, które są mocne i antypoślizgowe, dzięki czemu sprawdzą się idealnie na zewnątrz, po płyty granitowe polerowane, które lśnią, elegancko zdobiąc posadzki, schody, blaty – mamy wszystko, czego potrzebujesz. Nasze granitowe płyty na taras to rozwiązanie dla tych, którzy pragną nadać swym tarasom szlachetnego wyglądu. Mamy szeroki asortyment, w którym znajdziesz modele o rozmaitych standardowych wymiarach. Tworzymy również płyty granitowe na wymiar. Oferujemy granit dopasowany do każdej wizji, w różnych odcieniach i rozmiarach, umożliwiając każdemu stworzenie swojej własnej, niepowtarzalnej przestrzeni zewnętrznej lub wewnętrznej – płyty granitowe sprawdzą się w obu zastosowaniach. Niemniej do zastosowania zewnętrznego polecamy płyty granitowe płomieniowane, natomiast do wewnętrznego – płomieniowane lub polerowane.

Płyty granitowe na wymiar – produkty dostosowane do Twoich potrzeb

W naszej ofercie znajdziesz granit na wymiar, dzięki czemu możesz w dowolny sposób ukształtować przestrzeń, która będzie odzwierciedleniem Twojego osobistego stylu i charakteru. Nasze płyty granitowe na wymiar nadają się do realizacji zarówno małych, jak i dużych, skomplikowanych projektów. Niezależnie od tego, czy to nowoczesny taras, czy elegancka łazienka lub funkcjonalna kuchnia – nasz granit pozwoli Ci stworzyć przestrzeń, która będzie nie tylko piękna, ale i trwała.

Płyty granitowe – najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi

Ile waży płyta granitowa Strzegom?

Waga płyty granitowych ze Strzegomia uzależniona jest od ich grubości i wielkości, ale i również od koloru, czyli kraju pochodzenia kamienia (w przypadku płyt granitowych np. Szwed, Vanga). Ciężar 1m3 granitu ze Strzegomia to ok. 2,7 tony, tak więc dla przykładu 1m2 płyty granitowej o grubości 3 cm po przeliczeniu będzie ważył około 80 kg.

Ile kosztuje m2 płyty granitowej?

Cena za 1m2 płyty granitowej jest uzależniona od jej grubości, a także od formatu jak i ilości. Duży wpływ na cenę ma także kolor, z którego ma być wykonane zamówienie. Produkujemy płyty z granitu w każdym rozmiarze i o każdej grubości. Nie magazynujemy płyt granitowych ciętych, wszystko wycinamy pod klienta, gdyż każdy ma indywidualne oczekiwania.

Płyta z granitu – dlaczego warto?

Płyty granitowe to zdecydowania inwestycja na lata. Nie zmieniają one swoich właściwości pod wpływem czynników atmosferycznych, są mrozoodporne, wprowadzają dozę nowoczesności i elegancji. Można je stosować na zewnątrz jak i wewnątrz pomieszczeń w zależności od sposobu obróbki. Płyty granitowe płomieniowane są antypoślizgowe, ich struktura jest chropowata, co ma duży wpływ przy opadach deszczu. W ofercie posiadamy także płyty granitowe polerowane, które zazwyczaj stosowane są na parapety, różnego rodzaju blaty, jak również posadzki.

Jakie płyty granitowe wybrać na taras?

Przede wszystkim ze względu na bezpieczeństwo proponujemy płyty granitowe płomieniwane, bądź granitowe płyty szczotkowane. Maja one strukturę antypoślizgową co zmniejsza ryzyko poślizgnięcia się w przypadku np. opadów deszczu. Duży wpływ na wybór płyt granitowych na taras ma podłoże, na jaki mają być ułożone. Jeżeli mamy wykonaną wylewkę, nasz taras jest odpowiednio gładki i wypoziomowany, wtedy do ułożenia tarasu z granitu proponujemy płyty granitowe o grubości 3 cm. Jest to grubość, która na pewno nie pęknie podczas normalnego użytkowania. Natomiast przy układaniu na innym, niestabilnym podłożu, zalecana jest granitowa płyta o grubości nie mniejszej niż 5 cm.

Jak układać płyty granitowe?

Układanie płyt granitowych nie wiele różnie się od układanie innych płyt np. betonowych czy kafelek ceramicznych. Aby zapewnić dobre ułożenie płyt z granitu, przede wszystkim należy staranie przygotować podłoże, trzeba je oczyścić i odtłuścić. Jeżeli mamy przygotowana wylewkę, granitowe płyty możemy układać na mrozoodporny klej (klej musi być dobrej jakości, co zapewni nam trwałość na lata), musimy jednak pamiętać o zachowaniu odpowiedniego spadku, który zapewni nam odprowadzenie wody. Natomiast gdy chcemy ułożyć płyty granitowe na naturalnym podłożu, musimy wcześniej zebrać wierzchnią warstwę ziemi, na spód wysypać warstwę piasku około 8-12 cm, a następnie zagęszczarką utwardzić. Następnie należy wysypać koleją warstwę, tym razem tłuczniem granitowym, i znowu trzeba dokładnie zagęścić. Kolejna warstwa to tzw. warstwa podsypki granitowej drobnej frakcji – całość znowu zagęszczamy. Pamiętając o odpowiednim spadku, możemy przystąpić do układania płyt granitowych.

Jak wybrać granitowe płyty na podjazd?

Grubość i format płyt granitowych dobieramy w zależności od obciążenia, na jakie będę narażone płyty z granitu. Im większy ciężar tym płyty muszą być grubsze, również im większy format tym granit musi być grubszy. Na odpowiednio przegotowana podbudowę przy zachowaniu stosunkowo niewielkiego formatu płyt, dla auta osobowego powinna wystarczyć grubość około 6 cm.

Granitowe płyty – jakie są rozmiary?

Minimalna grubość płyty granitowych, które produkujemy to 2 cm, a maksymalna to 40 cm. Wymiar płyt uzależniony jest od potrzeb klienta. Najczęściej zamawiany wymiar płyt z granitu to:

 • granitowa płyta 40×40 cm,
 • granitowa płyta 50×50 cm,
 • granitowa płyta 60×60 cm,
 • granitowa płyta 40×80 cm,
 • granitowa płyta 50×100 cm.

Oczywiście produkujemy również płyty granitowe w pozostałych wymiarach.

Granitowe płyty polerowane czy płomieniowane?

W zależności od zapotrzebowania produkujemy granitowe płyty polerowane jak i płomieniowane. Płyty granitowa polerowana ma powierzchnię gładką niczym lustro, jest bardzo śliska, swoje zastosowanie ma głównie jako blaty kuchenne, parapety, czy też posadzki wewnątrz pomieszczeń. Płyty granitowe płomieniowane to płyty antypoślizgowe, a ich chropowatość powierzchni uzyskujemy dzięki paleniu płyty mieszanką gazów pod dużym ciśnieniem. Swoje zastosowania ma zarówno do wewnątrz jak i na zewnątrz pomieszczeń. Dodatkowo oferujemy również płyty granitowe chodnikowe, tarasowe oraz szczotkowane.